Haber

Mehmet Büyükekşi’den yabancı kural çıkışı: Altyapıdan yetişen Arda Güler, Abdülkadir gibi değerlerimiz var

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, geçtiğimiz günlerde açıkladıkları yabancı uca ilişkin dikkat çekici değerlendirmelerde bulundu.

“TÜM KULÜPLERİ ZİYARET EDİYORUZ”

Mehmet Büyükekşi yaptığı açıklamada, “Tüm gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Tatiliniz için tebrikler. Gençlerimiz için büyük planlarımız var. Tüm Süper Lig kulüplerini ziyaret ediyoruz. Futbolun geleceği, kendi kaynaklarımıza yönelerek kurtarılır. Genç yeteneklerimizi tespit edip doğru yetiştirirsek çok yol alırız. Yurt dışındaki altyapılardan yetişen önemli yeteneklerimiz var. Şampiyonlar Ligi finali 10 Haziran’da oynanacak. Milli takımımızın kaptanı Hakan Çalhanoğlu, Inter’de oynuyor ve Alman altyapısından yetişti. Fenerbahçe’nin altyapısından yetişen Arda Güler, Beşiktaş’tan Ersin Destanoğlu, Trabzonspor’dan Abdülkadir Ömür gibi isimler var. Bunlar bizim için çok değerli değerler” dedi.

“KULÜPLERİMİZ DEVAM EDELİM DEDİ”

Dış sınırla ilgili değerlendirmelerde bulunan Büyükekşi, “Yabancı kuralında herhangi bir değişiklik yapmadık. Dünya Kupası ve deprem nedeniyle iki büyük orta verildi. Ligden çekilen kulüplerimiz oldu. 5 yıllık bir önümüz var. Bu konuda bir çalışma yapın. O halde bunu 1 yıl daha erteleyelim, bu şekilde devam edelim. ‘Yapalım’ dediler. Biz böyle bir karar aldık. Bu kararı şimdiden alıp grupların önünü görmek istedik” dedi.

haberbogazliyan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu