Haber

Muş Valisi Çakır’ın 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü mesajı

Muş Valisi Avni Çakır, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çakır, mesajında, millete en zor zamanlarında önderlik eden, zamanın küresel güçlerine karşı birlik ve beraberlik içinde istiklal ve istiklal mücadelesini başaran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bıraktığı eserleri bugün andıklarını ifade etti. siyasi ve askeri dehası.

Atatürk’ün millet inancından ve vatan sevgisinden aldığı güçle çıktığı kurtuluş mücadelesini başarıyla tamamlayarak Türkiye Cumhuriyeti’ni kurduğunu kaydeden Çakır, mesajında ​​şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatürk, yalnızca bir milletin geleceğine yön vermekle kalmamış, hür ve bağımsız yaşamak isteyen diğer milletlere de yol göstermiştir. Bugün millet olarak ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve daha da ileri taşımak bizim görevimizdir. Birlik ve beraberlik içinde her alanda dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir.” “Bu duygu ve niyetlerle Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve milli mücadelemizin kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum. Ruhları şad olsun.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu