Haber

Medvedev: Japonya yönetimi yeni bir militarizasyon rotası izliyor

Rusya Güvenlik Konseyi Başkan YardımcısıMedvedev, 3 Eylül Militarist Japonya’ya Karşı Zafer günüVe II. Dünya SavaşıSürenin bitmesi nedeniyle Yuzhno-SakhalinskŞehirde düzenlenen etkinliklere katıldık.

Medvedev burada yaptığı konuşmada şunları söyledi: Japon yetkililerin yeni bir militarizasyon rotası izlemesi üzücü, bir zamanlar kötü bir sonu olan Japonya’nın mirasçıları haline geldiler. “Amerika’ya olan hayranlıkları nedeniyle yüzbinlerce vatandaşın nükleer alevlerde diri diri yakılması, gelecek nesiller boyunca radyasyonla zehirlenmesi trajedisini çoktan unuttular.”dedi.

‘Japonya aktif olarak Ukrayna’ya yardım sağlıyor ve çatışmaya sürükleniyor’

Medvedev, Japonya’nın Ukrayna’ya giderek daha fazla yardım sağladığını ve çatışmaya sürüklendiğini belirtti.

Ülkemiz, kulağa ne kadar üzücü gelse de, Ukrayna’da yükselişe geçen Nazizm ile mücadeleye devam ediyor ve bunu Büyük Vatanseverlik Savaşı yıllarında müttefikimiz olan Batılı küratörlerin desteğiyle yapıyor. Yakınlardaki Japonya’nın Kiev rejimine giderek daha yoğun yardım sağlaması ve askeri çatışmanın içine çekilmesi de kötü.”Medvedev, sözlerinin Japonya’da duyulabilmesi için bu konuya özellikle Sakhalin’de değindiğini sözlerine ekledi.

‘Nazizmle mücadele Rusya’nın kutsal görevidir’

Medvedev, 80 yıl önce olduğu gibi, insanlığı küresel bir felakete sürüklemeye hazır olanlara kararlılıkla karşılık vermenin ve onları mağlup etmenin Rusya’nın kutsal misyonu olduğuna işaret ederek, şöyle konuştu:

“Tarih dersleri şu anda özellikle önem taşıyor. Tıpkı 20. yüzyılda olduğu gibi, dünyaya hükmetmek isteyenler, insanlığı küresel bir felakete sürüklemeye hazırlananlar bir kez daha isyan etti. Onlara 80 yıl önce olduğu gibi en kararlı şekilde karşılık vermek ve kazanmak bizim kutsal görevimizdir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu