Teknoloji

iPhone Kullanıcıları, iOS 16.5 Güncellemesi Sonrası Pil Ömründen Şikayetçi: “Pil Su Gibi Akıyor!”

Teknoloji devi Apple, iOS 16.5 güncellemesini geçtiğimiz yıl 18 Mayıs’ta iPhone kullanıcılarının genel kullanımına sunmuştu. Yaklaşan iOS 16.6 ve 17 güncellemeleri merakla beklenirken, son güncellemeyi indiren kullanıcılar iPhone pillerinin çabuk bitmesinden şikayetçi oldu. Detaylar burada…

Teknoloji devi Apple, geçtiğimiz 18 Mayıs’ta iPhone kullanıcılarının genel kullanımına sunduğu yeni iOS 16.5 güncellemesini yayınlamıştı.

Yaklaşık iki ay önce iOS 16.4’ü yayınlayan Apple, son güncellemeyle 39 farklı kilit açığının kapatılması gibi bazı önemli hataları gidererek güvenlik yamaları sunmuştu.

iPhone 8 ve sonraki modellere yüklenebilen yeni güncelleme ile News’e birkaç yeni özellik getiren Apple, Pride temalı yeni duvar kağıtlarını kullanıcıların beğenisine sundu.

Yeni güncellemeyle gelen diğer değişiklikler arasında CarPlay’e Podcast içeriğinin yüklenmesi ve Spotlight’ın yanıt vermemesi gibi sorunların düzeltilmesi yer alıyor.

Çoğunlukla olumlu tepkiler alan güncellemeden birkaç hafta sonra iPhone kullanıcılarının yaşamaya başladığı bir kasvet gündeme geldi.

iOS 16.5 yükleyen kullanıcılar, aşırı pil tüketimi sorunu yaşadıklarını paylaştılar.

Reddit ve Twitter gibi birçok sosyal medya sitesinde iPhone kullanıcıları, güncelleme sonrasında pil ömrünün hızla tükenmesinden şikayetçi oldu.

“iPhone 13 bir gecede küçük pil tüketimi”

Artan şikayetlerin ardından Apple’dan resmi bir açıklama gelmese de bunun her iOS güncellemesiyle gelen bir sorun olduğu belirtiliyor.

Her güncellemeden sonra iOS, kullanıcıların arka planda görmediği bazı taramalar ve optimizasyonlar gerçekleştirir. Apple’a göre normale dönme süreci olan 48 saatten sonra bu sorun ortadan kalksa da telefonların daha fazla güç tüketmesi pil ömrünü önemli ölçüde azaltıyor.

Son olarak Apple’ın iOS için bir sonraki büyük planı olan iOS 17’yi ilk kez 5 Haziran’da düzenlenecek konferansta tanıtması bekleniyor.

Bu sorunları yaşıyor musunuz? Yorumlara git!

honaz-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu