Haber

Fatih Portakal ve sandık görevlisi hakkında suç duyurusu: Gerekçe zafer işareti

Gazeteci Fatih Portakal oyunu ‘zafer işareti’ yaparak kullandı ve o kareyi “Oyumun rengi belli: değişim şart” notuyla paylaştı.

“Bu sefer ikincisini kullandım. 1 dakikada işi bitirdim. Oyumun rengi belli: Değişim şart. Akşam Sözcü TV’de seçim yayını. Kravatın rengini anlatıyorum zaten. , bu sefer mor değil yeşil :))”. Yaptığı paylaşımda, beraberinde zafer işareti yapan sandık görevlisi hakkında tutanak tutulduğunu duyurdu.

Orange şunları yazdı: “Artık yok! Evrensel anlamda zaferi ve barışı simgeleyen bu tabelayı yapan, benim gibi görevli kadın hakkında sandıkta tutanak tuttular. Sözün bittiği yer. V burcu hakkında bilgi: 2. Dünya Savaşı sırasında ortaya çıkmış bir burçtur. İngiliz Zaferinin “V” harfi. 60’lı yıllardan beri yaygın olarak kullanılmaktadır. Simgelediği kavram barıştır.”

SUÇ BİLDİRİMİ

Daha sonra Fatih Portakal ve Yeşil Sol Parti sandık kurulu üyesi YD hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

AK Parti adına avukat Arif Yeğin suç duyurusunda bulundu.

Fatih Portakal, İzmir Seferihisar Cumhuriyet Başsavcılığı’na verdiği dilekçede, Müşerref Hepkon İlköğretim Okulu’ndaki 1032 numaralı sandığa zarfı atarken ‘zafer tabelası’ ile fotoğraf çektirdi ve Yeşiller Cemiyeti üyesi YD Sol Partili sandık kurulu, bire bir işaret ve poz verdi. Bunun seçim yasasına aykırı olduğunu söyledi. Yeğen dilekçesinde söz konusu tabelanın Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) 135 numaralı genelgesine aykırı olduğunu öne sürerek Portakal ve YD hakkında kamu davası açılmasını talep etti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu