Haber

Bartınlılar depremzedeler için seferber oldu

Bartın halkı depremzedeler için seferber oldu

BARTIN Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 7,7 ve Elbistan ilçesinde 7,6 büyüklüğünde meydana gelen iki depremin ardından bölgedeki vatandaşların acil ihtiyaçlarının karşılanması için Bartın’da yardım seferberliği başlatıldı.

Kahramanmaraş’ın yanı sıra Gaziantep, Adana, Malatya, Hatay, Adıyaman ve Şanlıurfa gibi çevre birçok ilde yıkıcı etkisi olan depremin ardından bölgedeki vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Bartın’da yardım seferberliği oluşturuldu.

Bartın Valiliği’nce Akçalı Köyü’ndeki soğuk hava deposu yardım merkezine dönüştürüldü. Belediyeler ve sivil toplum kuruluşlarının teşkilatında toplanan malzemeler minibüslerle yardım merkezine ulaştırılıyor. Yardımda bulunmak isteyen vatandaşlar, mama, çocuk bezi, battaniye, gıda kolisi, hijyen malzemeleri, kışlık giysi, bot, ayakkabı ve katalitik soba gibi malzemeleri araçlarıyla yardım deposuna getiriyor. Tek tek tasnif edilerek kolilere konulan yardım malzemeleri daha sonra kamyon ve kamyonlara yükleniyor. Birçok vatandaş merkezde isteyerek görev yapıyor.

Yardım merkezindeki çalışmalara katılan gönüllü gençlerden Efe Bostancı, “Ülkemiz büyük bir deprem felaketi yaşadı. Bartın’da halk yardım malzemelerini deprem bölgesine ulaştırmak için seferber oldu. Sabahın erken saatlerinde arkadaşlarımızı arayarak çalışmalara yardım etmeye başladık. Bartın Valiliği koordinasyonundaki çalışmalarda, yetkililerin talimatı ile çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

Yardım merkezinde toplanan malzemelerin yüklü olduğu 3 TIR, deprem bölgesine ulaşmak için yola çıktı. 3 TIR’ın yükleme işleminin devam ettiği bildirildi.

haber-altieylul.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu